m
MB

Wychodząc naprzeciw aktualnym zagrożeniom, Konica Minolta Polska opracowała system oparty o kamery termowizyjne Konica Minolta – MOBOTIX M16TB, które wykorzystywane są do systemu wykrywającego osoby z podwyższoną temperaturą w ruchu.

Kamery te mogę być też wykorzystane w przyszłości do nadzoru obiektów, wykrywania podwyższonej temperatury u pracowników – np. grypa, zabezpieczenia przeciwpożarowego, czy do zwykłej ochrony obiektu.

mob
mob2
mb2

Nowa seria modeli kamer wyposażonych w technologię radiometrii termicznej umożliwia automatyczne generowanie alarmów, gdy temperatura spadnie poniżej lub wzrośnie powyżej zdefiniowanych granic lub przedziałów wartości. To kluczowa funkcja w przypadku wykrywania źródeł anomalii podczas mierzenia temperatury osób wchodzących do zakładu pracy.

Na podstawie tzw. okien TR lub kompletnych danych z czujników można skonfigurować nawet 20 różnych zdarzeń uzależnionych od temperatury w zakresie pomiarowym od -40 do +550°C z dokładnością do 0,1°C na piksel.

Dzięki przesyłowi obrazu na żywo z kamery termowizyjnej KM – MOBOTIX np. do stanowiska dyspozytorskiego możliwe jest planowanie kolejnych kroków interwencji. Pozwala to niwelować niebezpieczne sytuacje.

Jak działa monitorowanie temperatury ciała za pomocą kamery Mobotix

MB3