m
MB

Wychodząc naprzeciw aktualnym zagrożeniom, Konica Minolta Polska opracowała system oparty o kamery termowizyjne Konica Minolta – MOBOTIX M16TB, które wykorzystywane są do systemu wykrywającego osoby z podwyższoną temperaturą w ruchu.

Kamery te mogę być też wykorzystane w przyszłości do nadzoru obiektów, wykrywania podwyższonej temperatury u pracowników – np. grypa, zabezpieczenia przeciwpożarowego, czy do zwykłej ochrony obiektu.

mob
mob2
mb2

Nowa seria modeli kamer wyposażonych w technologię radiometrii termicznej umożliwia automatyczne generowanie alarmów, gdy temperatura spadnie poniżej lub wzrośnie powyżej zdefiniowanych granic lub przedziałów wartości. To kluczowa funkcja w przypadku wykrywania źródeł anomalii podczas mierzenia temperatury osób wchodzących do zakładu pracy.

Na podstawie tzw. okien TR lub kompletnych danych z czujników można skonfigurować nawet 20 różnych zdarzeń uzależnionych od temperatury w zakresie pomiarowym od -40 do +550°C z dokładnością do 0,1°C na piksel.

Dzięki przesyłowi obrazu na żywo z kamery termowizyjnej KM – MOBOTIX np. do stanowiska dyspozytorskiego możliwe jest planowanie kolejnych kroków interwencji. Pozwala to niwelować niebezpieczne sytuacje.

Jak działa monitorowanie temperatury ciała za pomocą kamery Mobotix

MB3

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?